Jak malować oczy eyelinerem?

eyelinerEyeliner to wyższa szkołą jazdy w makijażu:) Jednak daje najbardziej spektakularny efekt. Jest to rozwiązanie nie dla każdego – zobacz czy sprawdzi się u Ciebie!

Eyeliner – w jakiej formie?

Na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów tego produktu:

– pisak (flamaster)

– pędzelek

– żel/krem

Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem jest eyeliner we flamastrze, którym najłatwiej wykonać kreskę (daje ona jednak delikatniejszy, mniej nasycony kolorem efekt).

Eyeliner nie dla każdego

Decydując się na eyeliner, uważnie obejrzyj strukturę skóry na powiece. Jeśli nie jest gładka i jędrna, sięgnij raczej po kredkę.

Eyelinera nie polecam także osobom o mocnych, bardzo ostrych rysach twarzy. Graficzna kreska linera może dodatkowo podkreślić zbyt ostry owal twarzy i jego rysy.

Jak malować kreskę?

howtoputeyelinerKreskę zacznij malować od połowy oka. Zawsze wyciągaj ją od środka do zewnątrz. Pamiętaj o płynnych, a zarazem delikatnych ruchach. „Ciągnij” eyeliner wzdłuż linii rzęs, aby nie było widocznego prześwitu miedzy namalowaną kreską a nasada rzęs. Doprowadź kreskę do ostatnich rzęsek.

Teraz czas na końcówkę, która bywa najtrudniejsza do wykonania:)

Spójrzcie na schemat powyżej. Ważne jest, aby nie schodzić z kreską niżej niż linia, która jest przedłużeniem dolnej powieki. Końcówkę najlepiej wyprowadzić na otwartym lub lekko przymkniętym oku, bez naciągania powieki. Pamiętaj, że końcówka ma być delikatna i cienka, dlatego nie nabieraj dużej ilości produktu.

Rysując kreskę pamiętaj, iż wygląda ona najkorzystniej, kiedy jest narysowana na całej linii rzęs, dlatego domaluj także cienką linię blisko wewnętrznego kącika, w taki sposób, aby kreska była nieco cieńsza w środku, a grubsza bliżej zewnętrznego kącika.