Co przyszła panna młoda wieczieć powinna, czyli makijaż ślubny w pigułce

makijaż ślubnyObecnie całe przedsięwzięcie ślubne planuje się w rocznym lub dwuletnim wyprzedzeniem. Kilka miesięcy przed  ślubem warto również pomyśleć o urodzie, i zastanowić się, co zrobić, by tego dnia, wyglądać jak najlepiej:)Rezerwację na makijaż ślubny warto zrobić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zwłaszcza jeśli chodzi o terminy sobotnie. Miesiące typu czerwiec, sierpień są najbardziej intensywne i w tym czasie terminarz wizażystki wypełnia się najszybciej.

Rezerwując wizytę u makijażystki, koniecznie pomyśl o makijażu próbnym, który powinnaś wykonać jakiś czas przed ślubem. Odstęp 1-2 miesiące jest optymalny. Dlaczego? Wizażystka może Ci podpowiedzieć, co powinnaś zrobić z cerą, aby w dniu ślubu prezentowała się odpowiednio. Makijaż próbny, w moim odczuciu, jest niezbędny, jeśli korzystasz z usług wizażystki po raz pierwszy.

To na próbie omawiamy wszelkie kwestie związane z Twoim wizerunkiem. Dla mnie najistotniejszymi kwestiami są:

  • dobór makijażu do indywidualnych cech urody i typu urody
  • stworzenie makijażu, który będzie komponowała się z całą stylizacją i będzie tworzył spójną całość

Podstawa to rozmowa o tym, jak chciałabyś wyglądać. Jaki makijaż preferujesz na co dzień, jakie kolory lubisz..

Makijaż ślubny jest tak naprawdę hybrydą kilku makijaży: fotograficznego, dziennego i wieczorowego. Dlatego nie może być zbyt mdły i niewyrazisty. Samą koncepcję omawiamy sobie podczas próby.

Jak zaplanować dzień ślubu – urodowo?

Najpierw zarezerwuj wizytę w salonie fryzjerskim. Na fryzurę będziesz potrzebowała max. 2 godzin. Na sam makijaż, który wykonywany jest na końcu, potrzebujesz ok. 1 godziny. Makijaże dla dodatkowych osób to ok. pół godziny na osobę. Warto zaplanować sobie ten czas z lekkim zapasem, aby przypadkiem nie dopuścić do jakiegoś większego poślizgu.

Tydzień przed ślubem zrezygnuj z bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, typu oczyszczanie czy kwasy, jak również ze zbyt intensywnego opalania:)

Tego dnia masz czuć się wyjątkowo, dlatego makijaż również ma być wyjątkowy. W połączeniu z fryzura i piękną suknią, z pewnością będziesz wyglądać olśniewająco:)